Regio - kaardid ja ruumiandmed

Meie missioon on, et kaartide ja ruumiandmete tark kasutamine oleks iseenesestmõistetav elu osa, mis avardab mõtlemist ja maailmatunnetamist.

Regio - kaardid ja geoinfosüsteemid

Vulkaan Peipsi järve ääres?

Vulkaan Peipsi järve ääres?

Ludwig August Mellini (1754–1835) Liivimaa atlase esimene kaardileht graveeriti 1791. aastal Riias ja viimased 1798. aastal Leipzigis.

Atlas koosneb ühest üld- ja 14 kreisikaardist, millest kümme kujutavad Eesti ala. Põnevaks teeb L. A. Mellini kaardid muuhulgas ka mõningad kurioosumid, mis on kaardile jõudnud kaardikoostaja ülemaalise kirjasaatjate võrgu kaudu.

Enim on tähelepanu pälvinud Tartumaa kaardilehel kujutatud Tudulinna „kustunud vulkaan“. http://pood.regio.ee/mellin-lief-und-ehstland-liivi-ja-eestimaa

Eesti rahvusatlase koostaja Taavi Pae räägib tänases Eesti Päevalehes lähemalt nii Liivimaa atlasest kui ka mitmest teisest huvitavast (ja vahel veidrastki) kaardist https://epl.delfi.ee/lp/vulkaan-peipsi-jarve-aares-uus-kaardikogu-naitab-eesti-ajaloo-kelmikamaid-ja-valusamaid-hetki?id=87854165

Kas ma vajan eraldi GPS-seadet, kui mul on nutitelefon?

Regio
03 Mar 2020
See sõltub... Enamus nutitelefone on praegusel ajal tõepoolest varustatud GPS-vastuvõtjaga ja lihtsamad ülesanded lahendab see kooslus päris edukalt. Samas, nagu teada on, kui üks seade teeb paljusid asju, siis ei tee ta neist ühtegi väga hästi. Näiteks nutitelefoniga saab teha päris korralikke pilte, mis amatööri täiesti rahuldavad, aga profifotograafid kasutavad ikkagi fotokaameraid.
Jätka lugemist

Google Maps tähistab 15. sünnipäeva

Regio
10 Feb 2020
Regio meeskond on sünnipäevalapsega koostööd teinud.
Jätka lugemist

Kuidas perfomance-kunstnik Google Mapsi kasutajaid hanitas

Regio
06 Feb 2020
Loe kunstlikust liiklusummiku tekitamisest lähemalt am.ee lehelt
Jätka lugemist

Regio, naviseadmed ja Eesti kaart

Regio
05 Feb 2020
Pärast seda, kui 1.05.2000 kõrvaldati moonutus, mis segas tsiviilkasutuses GPSide täpset tööd, hakkasid Eestiski levima käsi-GPSid ja veidi hiljem ka autoseadmed.
Jätka lugemist

Regio naviblogi uuestisünd

Regio
05 Feb 2020
Aastatel 2009-2016 peeti Regios naviblogi, mis tutvustas naviseadmete ja nende kaartidega seonduvat – uudiseid, nippe ja nõuandeid. Vahepeal tekkis blogipidamisse paus, aga nüüd üritame seda traditsiooni taastada. Ehk on kellelgi blogipostitustest abi seadmete valimisel ja kasutamisel, teekondade läbimisel, geopeituse mängimisel või mingil muul viisil. Loodetavasti saame kohendatud kujul avaldada ka paremaid lugusid kunagisest valikust. Head lugemist ja naviblogi kasutamist!
Jätka lugemist

Eesti esimese rahvusatlase edulugu

Regio
29 Jan 2020
Eelmise aasta novembrikuus raamatulettidele jõudnud Eesti rahvusatlas on osutunud ülimalt menukaks. Atlas lõi laineid nii Rahva Raamatu kui ka Apollo TOP10-s ning Tartu aasta teo valimisel.
Jätka lugemist

TerraLexicon

Regio
24 Oct 2019
Alustasime möödunud suvel uue, veebikeskkonnas kasutatava tõlketeenuse loomisega. Koostöös Läti suurima kaardifirmaga Jana Seta valmib järgmise aasta lõpuks TerraLexicon – automaatne tõlkeprogramm, mille abil saab kaardil olevaid kohanimesid otse kujundusfailis paljudesse keeltesse tõlkida. Sellisest lahendusest on abi nii meile endile kui ka paljudele teistele asutustele-ettevõtetele, kes kaarte koostavad ja kaartidega töötavad. Lisaks kohanimedele saab TerraLexiconiga tõlkida ka kõiki teisi nimesid ja nimetusi (kasvõi keemilisi elemente).
Jätka lugemist

Ravimiameti apteekide kaart

Jevgeni Virves
01 Oct 2019
1.aprillil 2020 rakenduvad ravimiseaduses muudatused, mis puudutavad nõudeid apteegiomanikele. Ühtlasi lõppeb siis üleminekuperiood, mille jooksul apteegid end nõuetele vastavusse peaks viima. Ravimiameti soovil valmis Regios kaardirakendus, mis kajastaks hetkeolukorda - millised apteegid on end nõuetele vastavusse viinud ning millised mitte.
Jätka lugemist

Eesti esimene Rahvusatlas

Regio
26 Sep 2019
Tartu Ülikooli geograafide ja Regio kaardimeistrite koostöös ilmus äsja esimene Eesti rahvusatlas. Atlases on ligikaudu 500 ajaloolist ja tänapäevast kaarti, mis tutvustavad Eesti loodust, kultuuri, ajalugu ja eluolu. Atlase koostaja on Tartu Ülikooli Eesti geograafia dotsent Taavi Pae.
Jätka lugemist

Uus reisijuht "Eesti mõisad" nüüd müügil!

Regio
26 Jun 2019
On ilmunud uus Regio reisijuht „Eesti mõisad“, mis tutvustab 674 mõisat, kus mingil kujul on olemas kas mõisa peahoone, suursuguseid kõrvalhooneid või park.
Jätka lugemist

Regio OÜ Riia 35 Tartu 50410 Tel: 731 0122 ​regio@regio.ee

Värskemad

Teemad

Autorid

Arhiiv